KEMİKSİZ KAMERA DERSLERİ


Orijinal İsmi:        the BARE BONEs CAMERA course for fılm and vıdeo
Çeviren:                mustafa ünlü
Kapak Tasarımı:   ENDER ÇILGIN
Yayına Hazırlayan: ercan akbay

YAZAR HAKKINDA:
Tom Schroeppel, film endüstrisinde otuz yıldan fazla çalışmış bir yazar, yönetmen, kameraman ve kurgucudur. Özellikle belgeseller, sinema filmleri ve TV reklâmları olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri’nin hemen her yerinde ve ülke dışında pek çok filmin yapımında görev almıştır. 

Bu işlerin yanı sıra, Lâtin Amerika ve Karayipler’deki televizyon kanallarında eğitim danışmanlığı yapmış olan Schroeppell, emekli olduğundan beri Tampa, Florida’da yaşamaktadır. Yazarın yayımlanmış her iki kitabı da ABD’de kendi türünün en çok kabul gören ve en çok satan kitapları arasındadır.
Arka kapak YAZISI
"Tekrar tekrar belirtmek gerekirse; Kemiksiz Kamera Dersleri, gerçekten de bir netlik ve özlü ifade harikası..."
Nestor Almendros 
Akademi Ödüllü Sinema Yönetmeni

(Days of Heaven, Kramer vs. Kramer)
“Schroeppel’in kurgu, yönetmenlik ve kameramanlık konularında uzun yıllara dayanan deneyimlerinin sonucunda ortaya çıkmış olan bu eser, işlev ve tekniğin berrak denecek kadar açık bir dille anlatılmış olmasının yanı sıra, yazılı anlatımın basit ve etkili çizimlerle desteklenmesiyle kendi türünün klâsikleri arasına girdiğini kanıtlamaktadır.”
BOOKLIST
Amerikan Kütüphane Derneği

“Kemiksiz Kamera Dersleri sinema öğretilen her sınıfta bulunması gereken, iyi yazılmış bir kitap!”
Sol Rubin
Sanat Yönetmeni
New York Film Yapımcıları Semineri

 “Şunu içtenlikle belirtmeliyim ki, bu kitabın en şaşırtıcı yanı, hem yeni başlayanlara fotoğraf ve video çekim tekniklerini sağlam bir biçimde öğretmesi, hem de deneyimli sanatçı ve teknik insanların ellerinin altında her an hafızalarını tazeletecek temel bir kaynak olmasıdır.”
Professor Dr. Jerry A. Gordon 
Medya İletişim
State University of New York

“Bu kitabı bütün öğrencilerime kesinlikle tavsiye ediyorum, zira bugüne kadar gördüğüm en basit yaklaşımla anlatılan Kemiksiz Kamera Dersleri’nin içeriği, bölümdeki tüm öğrencilerin temel ihtiyacını tam olarak karşılıyor.”
Pat Lehman
Film ve Video Öğretmeni
Community College of Denver
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn