Gala Film ve Sanat Ürünleri Ltd Şti

1996 yılında kurulan Gala Film ve Sanat Ürünleri Ltd Şti yerel ve ulusal televizyonlara yerli ve yabancı film satışı ile işe başladı. Aynı yıl ilk prodüksiyonu olan, “ADALAR VE FAYTONLAR” isimli belgesel filmin çekimlerini, 1997 yılında, İsveç Televizyonu için “HAREMİN BÜYÜSÜ” isimli ve Osmanlı haremini anlatan üç bölümlük  belgeseli tamamladı. Bu belgeselin kültürel amaçlı yurtdışı gösterim hakları T.C. Kültür Bakanlığı tarafından satın alındı.
1999 yılında “HACI BEKTAŞ VELİ VE SEMAHLAR” isimli belgeseli, 2004 yılında “KURTULUŞTA CEM” isimli belgeseli, 2007 yılında “KALP YOGASI” ve  “ÇOCUK YOGASI”, 2008 yılında “HAMİLELİK YOGASI”, ”HAMİLELİKTEN SONRA YOGA”,  “STRESSİZ YAŞAM İÇİN YOGA”, ”BEL VE BOYUN AĞRILARI İÇİN YOGA”, 2009 yılında “12 DAKİKADA FİT VÜCUT”, ” 2010 yılında “YOGA BAŞLANGIÇ SEVİYE”, “YOGA ORTA SEVİYE”, “YOGA İLERİ SEVİYE” Sağlıklı Yaşam (Welness) serilerinin yapımını üstlendi. Yine 2010 yılında T.C. Kültür Bakanlığı’nın desteklediği “ÇANAKKALE CEPHESİ” isimli belgesel filmin, “KIRIK ZEYTİN DALI “ isimli uzun metraj sinema filminin yapımcılığını üstlendi. 2011 yılında “ZAYIFLAMA YOGASI”, ”BİOENERJİ TEKNİKLERİ”, ”GÜNEŞ ENERJİSİ İLE BAĞLANTILI YOGA”, ”AY ENERJİSİ İLE BAĞLANTILI YOGA”, ”MEDİTASYON”, ”NEFES TEKNİKLERİ” sağlıklı yaşam filmlerinin yapımlarını üstlendi. 2012 yılında  köpek barınaklarını ve çalışanlarını kapsayan “BARINAK” isimli uzun metraj sinema filmini, 2013 yılında “İSTANBUL EFSANELERİ” isimli drama-belgesel dizisinin ilk beş bölümünü tamamladı.
1999 yılında, teknolojik gelişmelerle birlikte DVD yapım/dağıtım sektörüne giren şirketimiz, kendi yapımlarının yanı sıra, diğer firmaların yapımını üstlendiği veya ithal ettiği filmlerin Türkiye telif haklarını satın alarak Kültür Bakanlığı eser işletme belgesine sahip bandrollü DVD'ler üretmeye başladı. Üretimini yaptığı DVD'leri zincir mağazalar, müzik marketler ve bölge bayilikleri kanalıyla satışa sunmaktadır.
2011 yılında yayıncılık sektörüne de giren şirketimiz, ilk olarak yazar Ercan Akbay'ın “TEN KOKUSU” romanını basıp dağıttı, daha sonra yoga üstadı Akif Manaf’a ait YOGA ve MEDİTASYON serisini , ”ÖZLÜ SÖZLER” 1-10 ve FELSEFE KİTAPLARI serisini basımını yaparak satışa sundu. Sinema kitapları serisinin ilki olan Tom Schroeppel'in konusunda dünyaca önemli kitabı "Kemiksiz Kamera Dersleri" 2014'te yayımlandı.
ÜRETİM VE DAĞITIMINI YAPTIĞIMIZ DVD ÜRÜNLERDEN ÖRNEKLER:
“KURTULUŞ “ ve “CUMHURİYET “ Dizilerinin DVD'si, DORLİNG KINDERSLEY VISION lisanslı, okul öncesi çocuklar ve ilköğretim öğrencilerine yönelik İngilizce eğitici-eğlendirici DVD'ler, Türk sinema tarihinde önemli yer edinmiş HABABAM SINIFI ve Yılmaz Güney, Türkan Şoray, Kemal Sunal, Tarık Akan, Şener Şen gibi önemli oyuncularımızın rol aldığı filmlerin DVD'leri,  Türkiye’ de 12 MART ve"12 EYLÜL gibi iki darbe arasında yaşanan olayları 135 tanık ve inanılması güç görüntüler eşliğinde anlatan yakın tarihimizin  en önemli belgeseli "12 EYLÜL BELGESELİ" gibi yapımlar aynı zamanda birer kültür hizmeti olarak kabul edilmektedir. 
Sağlıklı yaşam Wellness serisi, Süryaniler, Akdeniz Foklarını anlatan belgeseller, Dünya Sineması ve Bağımsız Sinema'nın en güzel örnekleri, Türk Sineması ve Çocuk Sineması serileri Gala Film'in iş alanları arasındadır.
”EFES, MERYEM ANA, DİDİM, BODRUM, YUNUS EMRE, MEVLANA, TÜRKİYE’NİN KUŞLARI belgesel DVD'lerin  birçok dilde dublajını yaparak satışa sunmuştur. ANTİK ÇAĞI anlatan 18 adet belgesel DVD ve ABD IMAX Stüdyolarında yapılmış olan doğa belgeselleri ve daha pek çok yerli ve yabancı belgesel serinin yapımcılığını veya dağıtıcılığını üstlenmiştir.
Kendi prodüksiyonu olan  YOGA BAŞLANGIÇ, ORTA, İLERİ seviye DVD leri, ÇOCUK YOGASI, HAMİLELİKTE YOGA, KALP YOGASI (Kalp hastaları için Prof. Dr. Bingür Sönmezin tavsiyesi ile) DVD'leri çıkarmıştır. Türkiye’de ilk defa Çince öğrenimi konusunda 16 CD 8 KİTAPTAN oluşan İNTERAKTİF ÇİNCE ÖĞRETİM SETİ çıkararak önemli bir ihtiyacı gidermiştir.
Sümerolog Muazez İlmiye Çığın yaşam öyküsünü konu alan “SON SÜMER KRALİÇESİ” belgeselinin DVD dağıtımını üstlenmiş ve 12 DVD den oluşan “DÜNYA TARİHİ” belgesel setini satışa sunmuştur. 2011 ve 2012 yıllarında yabancı film dağıtımında Avrupa sinemasına ağırlık verilmiştir.
Gala Film'in 2014 yılı itibariyle çıkardığı yapım/ürün sayısı 900’e ulaşmış bulunmaktadır. DVD formatındaki ürünleri ile büyük adetlerde farklı sektörlerdeki firmalarla promosyon çalışmaları da yapmakta olan Gala, ayrıca TV lisans haklarına sahip olduğu yerli ve yabancı filmler ve belgesellerin gösterim haklarını yerel ve ulusal kanallara kiralamaktadır.
                                                   
GALA FİLM VE SANAT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
      BARBAROS MAHALLESİ BEKİR SITKI SEZGİN SOKAK
      ZEYNEP  HANIM.APT.NO:18/A  KOŞUYOLU/İSTANBUL

                Tel : 0216 651 26 51   Fax: 0216 474 20 14
www.galafilm.com.tr
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn